Air Jordan 1 “SHATTERED BACKBOARD” 3.0

 
 
 

Do you need help? Mon - Fri:  from:10:00 till 18:00 call: +421 948 550 605

 
 
 
Menu > Blog > Air Jordan 1 “SHATTERED BACKBOARD” 3.0
 

Air Jordan 1 “SHATTERED BACKBOARD” 3.0

Tuesday, 22 October 2019

Air Jordan 1 “SHATTERED BACKBOARD” 3.0 prichádzajú na scénu vo veľkom štýle. Pýtaš sa prečo?

Asi väčšina z nás už vie príbeh Shattered Backboard-ov, no pre tých, čo prespali posledné 4 roky ich releasov a nežili v roku 1985 aby si pamätali akt, podľa ktorého dostali názov, si tu teraz rozpovieme ich legendárny príbeh.
Písal sa rok 1985, Michael Jordan mal za sebou už svoju prvú rookie sezónu a tak si odbehol na exhibičný zápas do Talianska.  Michael, chlapík vysoký a pomerne mohutný, sa vo víre hry rozhodol zavesiť dvojkový dunk snáď už od šestkovej čiary cez svojho protivníka. Všetko by bolo poriadku, ibaže v tomto prípade nebolo. Michael zavesil taký dunk, že so sebou strhol celú obruč a spolu s ňou samozrejme aj sklo, ktoré sa hneď rozsypalo na jeho spoluhráčov aj protivníkov. Pôvod názvu “Shattered Backboard” by sme mali.

Odkiaľ pochádzaju ich konkrétne farby? Celkom easy. Boli to farby dresu, ktorý mal Jordan v tomto zápase na sebe. Čierna, biela, oranžová. Teraz už celkom ikonické farby, ktoré zdobia jednotky. Okrem iného, tieto farby indikujú určite aj určitú úroveň hypu.

Prvé backboardy, okolo ktorých vznikol časom veľký hype, mali prvý release v roku 2016. Nasledoval release 2.0 verzie opäť v roku 2016, kedy boli použité rovnaké farby, len v iných pomeroch. V 2018tom nasledoval release dámskych veľkostí prvej verzie, v saténovom prevedení. No a 3.0 verzia bude mať release práve tento rok.

Táto verzia je ale celkom výnimočná v prevedení, v akom je vyrobená. Prvykrát v histórii Jordan 1’s bola použitá takzvaná “crinkled patent leather”. O čo ide? Veľmi voľne by sme ich opísali asi takto. Pokrčené, lesklé, na každom svetle iné, unikátne. Ich koža je jednoducho, pokrčená a leskne sa. Ako inak to povedať.

Práve tu hraje veľkú rolu svetlo a tieň, ktoré sa s nimi dokážu veľmi pekne vyhrať. Ich oranžovú a čiernu veľmi príjemne dopĺňa biela, ktorá je v tomto prípade skôr krémova, taká vintage biela.

V sobotu to vypukne! Mnohí z vás sa nevedeli dočkať a neustále zháňali informácie o release. Dočkali ste sa, info coming now! Release bude prebiehať v sobotu, 26.10. pod mostom SNP, následne na vyhliadke Ufo, v Bratislave. V čase od 17:00 do 19:00 bude možné zaregistrovať sa do RAFFLU, ktorý je časovo obmedzený a začína o 19:00, bude trvať po dobu dvoch hodín. Systém je následovný: Dojdeš pod Ufo, zaregistruješ sa pri stole, dostaneš na ruku pásku s číslom. To sa bude diať medzi 17.00 a 19.00. O 19:00 prví vyžrebovaní šťastlivci (skupinka 7 ľudí, keďže predaj bude prebiehať hore na vyhliadke, tam je počet osôb obmedzený) sa presunú do vestibulu, následne do výťahu, ktorý ich odvezie hore. Tam si vyberieš svoj size, zaplatíš. CASH ONLY! Užiješ atmosféru a ideš dolu, uvoľniť miesto ďalším 7 výhercom. Takýmto spôsobom sa v priebehu dvoch hodín bude rafflovať každých niekoľko minút. Dole pod mostom sa počas celých dvoch hodín (19-21) budú konať aj súťaže o pár ZADARMO a objavia sa aj special guests! Tešíme sa na teba, určite dojdi!

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Full (Desktop) version